В Ужгороді відбудеться масштабний музичний фестиваль на історичних інструментах 

11 Вересня 2019 06:47

Про це повідомили у пресслужбі Ужгородської міської ради, пише Depo.Закарпаття.

Протягом 19-28 вересня в Ужгороді відбуватиметься музичний фестиваль “Фортеця Унґ”

Девіз фестивалю: “Музика – це те, що об’єднує”. Учасники фестивалю, а це музиканти різних міст України, Швеції, Бельгії, виконають музику на історичних інструментах (сучасних копіях музичних інструментів, що використовувалися у тодішній практиці).

Відвідувачі концертів зможуть почути мелодії середньовічної Півночі у виконанні ансамблю “Лауде Новелла” зі Швеції, англійську музику XVI століття в автентичному виконанні на лютні (Олег Чухліб), витончені інструментальні твори французького бароко (ансамбль “Kiev–Baroque”), духовні співи, відтворені з Трансильванського музичного рукопису XVII сторіччя (ансамбль “Castrum Hung”, Ужгород). Гість із Брюсселю (Бельгія) Бернхард Хоштьоттер презентує унікальну концертну програму на барокової гітарі.

Усі концерти проходитимуть у приміщенні культурно-історичного центру “Совине гніздо”.

Інші фестивальні заходи – майстер-класи для музикантів та аматорів, творчі зустрічі учасників фестивалю з учнями, педагогами, студентами музичних навчальних закладів відбуватимуться в Ужгородській дитячій музичній школі №1 ім. П.І.Чайковського та Чопській ДМШ. Охочі взяти участь у “Майстерні історичного виконавства” (О. Хорольський, П. Захарян, Київ), зможуть дізнатися про особливості гри на старовинних струнних музичних інструментах – віола да гамба, барокова скрипка. Тетяна Трегуб (Київ) відкриє таємниці давньопольської музичної рукописної збірки – “Silva rerum”.