В Ужгороді відбудеться молодіжний фестиваль органної музики (ФОТО)

9 Вересня 2018 08:00

13 вересня Закарпатська обласна філармонія щиро запрошує всіх меломанів на відкриття Х Міжнародного молодіжного фестивалю органної музики ім.Наталії Висіч. Розпочнуть його гості з Угорщини – Ержибет Шелельо (саксофон) та Ондраш Габор Віраг (орган).

Щодо Ержибет, то вона народилася в Ужгороді, але ще в дитячому віці переїхала із сім’єю до Угорщини. Починала як піаністка, і лише в 13 років взялася за саксофон. Вищу освіту здобула в Королівському коледжі музики в Лондоні та Віденській Консерваторії  Privatuniversität (Австрія). Наша землячка на сьогодні є концертуючою солісткою, доктором музичного мистецтва, викладачем Музичної академії Ф.Ліста та Музичної консерваторії ім.Б.Бартока по класу саксофона у Будапешті, лауреатом національних та міжнародних конкурсів і фестивалів, володаркою золотої медалі національного класичного фестивалю «Гелікон», стипендіатом Мережі Академії Ліста та Класичної канцелярії.

Її партнером на сцені буде Ондраш Габор Віраг – головний органіст Базиліки св.Іштвана у Будапешті, композитор, викладач Музичної  академії Ф.Ліста, лауреат національних та міжнародних конкурсів. Як органіст активно концертує в Європі та за океаном. А його авторські твори широко публікуються і з успіхом виконуються на кращих сценах Європи. Артисти подарують слухачам музику А.Вівальді, Ф.Ліста, Ф.Сезара, Г.Ф.Генделя. Почуємо ми і твори Ондраша Габора Вірага в авторському виконанні. Ведуча – музикознавець Наталія Піцур. Початок о 18.30.

 

 

Підготувала Таїсія Грись