Ужгород: Перукар – особлива професія (ФОТО)

12 Лютого 2018 07:13
Ця професія належить до тих небагатьох, які досі не вдалося повністю автоматизувати. Цю роботу люди обов’язково повинні виконувати вручну.
Навіть за умов сучасного технічного прогресу дуже важко уявити собі машину, яка могла б, без допомоги людини, виконати цю роботу. Тому можна зробити висновок, що дані професії не втратять актуальності з часом і в майбутньому матимуть попит на ринку праці.

Готує майстрів перукарської справи в Закарпатській області Ужгородське вище комерційне училище Київського національного торговельно-економічного університету, де за направленням міських та районних центрів зайнятості області навчаються перукарі. Зі слухачами працюють професіонали своєї справи – кваліфіковані викладачі та майстри виробничого навчання.

Важливим етапом навчання є виробнича практика, яка передбачає знайомство з новими цікавими людьми в даній галузі; проведення майстер-класів, де учнів навчають не лише практично виконувати свою роботу, а й уміло підійти до клієнта, зацікавити, переконати.

06 лютого 2018 року успішно склала кваліфікаційну атестацію та отримала свідоцтва група слухачів, які навчалися за направленням центрів зайнятості. На моделях руками “новоспечених” перукарів були виконані по дві стрижки (зачіски) чоловічого та жіночого залу.

Слід зазначити, що ідеальні зачіски були не у всіх моделей. Адже майстром перукарської справи може стати не кожний, і не зразу. Професія вимагає від людини певних індивідуально-психологічних властивостей та досвіду.

По закінченню екзамену голова екзаменаційної комісії Дегтяр Віра Панасівна, перукар, майстер візажу студії краси «V$A» м. Ужгорода наголосила, що кожне обличчя – загадка, і перукар повинен що разу її розгадувати, знаходити єдність, гармонію між зачіскою та овалом обличчя, розрізом очей і загальним стилем людини.

Бажаємо випускникам стати справжніми майстрами своєї справи.

Джерело: Закарпатський регіональний центр зайнятості