Закарпатець представив фільми в Тячеві

10 Квітня 2017 09:20

У неділю закарпатський кінематографіст і вчений-юрист В’ячеслав Бігун презентував свої стрічки в рідному місті під час зустрічі, присвяченій дню народження Андрія Тарковського (4 квітня).
Зі стрічки «Між пеклом і раєм» глядачі дізналися про першу екологічну українську справу в Європейському суді з прав людини. Заради дітей спраглі справедливості жителі-активісти одного колись райського місця, біля хат яких виростає індустріальний монстр-забруднювач, намагаються вивести на чисту воду державу. Близько 20 років жителі присілка Вільшина на Львівщині добивалися справедливості в Україні та за кордоном. Мораль історії: не плюй у свою криницю, бо де погана вода, там і велика біда. Стрічка, тринадцята для режисера, стала черговою в серії фільмів – «Україна в Суді».

Режисер подякував усім, хто працював над фільмом, і присвятив його оператору Борису Ухову (1968-2016), який відійшов у засвіти. Він презентував і апокрифи – загальнодоступні в мережі матеріали, в яких герої стрічки деталізують перипетії історії, юридичні аспекти справи. Автор признався, що частина матеріалу, як-от криниці та вода, фільмувалася в Закарпатті.
Глядачі побачили і оновлені версії фільмів про Тячів «Місто ангела» та «Лист Тарковському».
Ще однією закарпатською прем’єрою стала стрічка про жертвоприношення нової європейської війни «Найближчі до Бога». Фільм про забезпечену сім’ю юристів, яку зруйнувала війна, зворушив глядачів до сліз.

Нагадаємо, що фільм здобув уже чимало нагород на українських і міжнародних кінофестивалях, і є чи не найбільш титулованою стрічкою про нинішню війну.
Режисер показав фрагменти інших фільмів, розповів про нові роботи – «Як тебе не любити…» (про маловідомі місця Києва), «Моро» (про закарпатського розвідника), а також про світоча наших предків – Івана Чендея.
Показ відвідали жителі та гості Тячівщини. Зокрема з Ужгорода на показ приїхала донька Івана Чендея – Марія з чоловіком та письменник Олександр Гаврош. Глядачі з вдячністю сприйняли фільми режисера. Одна із глядачок назвала В’ячеслава Бігуна «закарпатським Параджановим», інші пропонували показувати його фільми в школах, Ужгороді і побажали йому творчої наснаги.
Наступна зустріч із показом кіно В’ячеслава Бігуна запланована на 12 травня – до Дня Матері. Імовірно, що на показ приїде бард Володимир Самайда.
В’ячеслав Бігун – кінематографіст і вчений-юрист із Закарпаття. Навчався і працював у провідних університетах (Львівський університет, Гейдельберг, Сорбонна та ін.), юристом – в Європейському суді. Кандидат юридичних наук, магістр кіномистецтва. Автор більше 500 публікацій й більше 10 фільмів (частина – у вільному доступі), які вже здобули більше 20 нагород. Найбільш продуктивний кінорежисер за даними каталогів «Українські фільми», виданих Держкіно в 2016 та 2015 роках, та Міжнародної кінобази (IMDb).
Вл.інф.

Дружба