Душевною турботою про діток, позбавлених батьківського піклування, в котре пройнялися перший заступник голови Закарпатської облради Йосип Борто, голова постійної комісії з питань бюджету Василь Кошеля та очільниця Свалявської райради Мирослава Ливч. Сьогодні, 26 лютого, вони в черговий раз навідалися до вихованців обласного Будинку дитини у Сваляві. Результат – очевидний: дітки, які самостійно ходять, одержали зручне ортопедичне взуття, і багато інших корисних подарунків.
До благородної справи також долучилися волонтерки з Ужгородщини – Анета Ключинська з с.Малі Селменці та Анета Андрейчак-Товт з с.Паладь Комарівці з дочкою. Вони почули від Йосипа Борто про щоденні потреби малечі у цьому сиротинці, організували у с.Паладь-Комарівці благочинний бал «Разом за дітей». Захід відвідали місцеві підприємці і прості жителі села, які матеріально вирішили підтримати і допомогти найнеобхіднішим покинутим діточкам. Відтак, на зібрані кошти волонтерки закупили для кількох груп сиротинця сучасне дитяче взуття, одяг, підгузники, миючі засоби, вологі серветки, іграшки тощо.
Головний лікар дитбудинку Володимир Бейреш, радісно зустрів гостей та провів до малечі, аби ті особисто вручили їм подарунки. Дітки настільки були розчулені, що в деяких на очах з’явилися сльози від радості та щастя. Як зауважив головний опікун дитбудинку, переважній більшості дітей тут набагато комфортніше та затишніше, ніж звідки вони сюди потрапили. Адже кожен з них, не дивлячись на маленький вік, відчув гіркий присмак життя: відсутність материнського тепла, ласки, ніжності, турботи. «Наші працівники щодня намагаються замінити батьківське піклування кожному вихованцю, але сімейний затишок дитбудинок не в змозі замінити, – схвильовано розповів Володимир Михайлович, додавши: – Тому, з радістю зустрічаємо потенційних батьків-усиновлювачів, знаючи, що незабаром у кожного нашого вихованця з’явиться велика порція довгоочікуваної материнської ласки. А це збільшує їх шанси вирости щасливою та гідною людиною.
Гості, скориставшись нагодою, кожній дитині приділили свою увагу, комусь допомогли приміряти обновки, когось знайомили з новими іграшками, наповнюючи буденне життя малечі незабутніми моментами сердечного спілкування та людського контакту. До речі, дітки, відчувши доброзичливців, залюбки йшли на контакт, просилися на ручки, притулялися до гостей, аби відчути їхнє тепло й турботу.
– Кожен раз, відвідуючи цей дитячий будинок, у мене щемить серце, як тоді, коли потрапив сюди вперше. І кожен раз – це непересічна подія в моєму житті. Я дуже тішуся, коли бачу щасливі та радісні очі малечі, які розгортають подарунки, очікуючи дива. Тому щоразу шукаю привід сюди навідатися з самим необхідним для діток, залучаючи й інших людей з добрим серцем, – констатував Йосип Борто, навівши приклад: – Нещодавно разом з Генконсулом Угорщини в Ужгороді Йожефом Бугайла навідалися сюди, детально вивчили проблеми сиротинця, оперативно задіявши до їх вирішення особисті зв’язки з високопосадовцями Угорщини. Відрадно, що фінансова допомога уряду сусідньої держави не забарилася. Дитбудинок отримав новенький мікроавтобус, розпочалося будівництво навісу для сушки дров, а влітку – перекриватимуть дах, площею 5,6 тис км м.
Цей сирітський будинок призначений для виховання і надання медичної допомоги дітям-сиротам і дітям, які залишилися без опіки батьків, а також дітям із особливими потребами, з усіх районів Закарпатської області. Зараз тут виховуються 110 діток, віком від 3 місяців до 3,5 рочків. Цілодобово функціонують десять груп та чотири ізолятори, є приймально-карантинний ізолятор та 3 боксовані ізолятори (для соматичних, кишкових та крапельних інфекцій). 10 груп розраховано на постійне перебування вихованців, позбавлених батьківського піклування, в т.ч. 2 групи для дітей-інвалідів з патологією центральної нервової системи, та 2 групи відділення медико-соціальної реабілітації. Крім вищезгаданих груп та ізоляторів є лікувально-реабілітаційні кабінети: фізіотерапевтичний, маніпуляційний, кабінет профілактичних щеплень, масажу, лікувальної фізкультури, логопедичний, дефектологічний, психологічний та музичний зал.
Насамкінець головний лікар дитбудинку, дякуючи гостям за увагу та турботу до діток, згадав мудрий вислів: «Краще зробити одну добру справу, ніж сказати сто добрих слів».
Прес-служба Закарпатської облради