В Ужгородському відбулася прес-конференція Миколи Томенка, політика, громадського діяча, лідера політичної партії «Рідна країна». Політична партія «Рідна країна» вирішила підтримати на виборах кандидата в президенти Анатолія Гриценка, оскільки бачить його ефективним політиком, здатним створити дієву команду. Микола Томенко виклав основні тези програми Анатолія Гриценка, яку політик разом з однодумцями презентують по всій Україні. Як зауважив Микола Томенко, його місія на Закарпатті складається з двох частин. Перша стосується президентської кампанії, друга пов’язана з просвітницькою кампанією.
«Є 5 особливостей виборчої кампанії нашої команди,яка вирізняє нас з-поміжінших. По-перше, ми підтримуємо ідеологічну доктрину, яку колись сформували українські інтелектуали: Українуоб’єднає любов до нашої країни, а не ненависть до ворогів. Ми, складаючи стратегію, формуємо образ України, за яку боремося, і навколо цієї стратегії об’єднуємо людей. Це проукраїнська, проєвропейська, демократична позиція. Друга особливість: для нас є надзвичайно важливими є складові програм, я презентував частину, що стосується розвитку молоді, спорту, оздоровлення нації, доктрину з охорони довкілля. Інші члени команди презентують інші складові», – каже Микола Томенко. 13 березня в Маріуполі команда Анатолія Гриценка презентує позицію військової доктрини і своє бачення встановлення миру на українських умовах. А 21 березня Анатолій Гриценко представить соціально-економічну програму із спеціалістами.
«Третя особлива домінанта – це відкритість і прозорість команди.Президент повинен чітко сказати, хто за яку сферу діяльності відповідає. Четверта позиція– принцип відкритості і змістовне ведення виборчої кампанії. У нас один штаб, там ми щотижня проводимо брифінги. У штабі можна побачити, де які експерти сидять, де працюють волонтери тощо. У нас немає закордонних політтехнологів, з нами працюють українські науковці, експерти, – пояснює Микола Томенко.– П’ята позиція – ми одна з небагатьох команда, яка вболіває, щоб вибори були чесними. Маємо низку проектів, що стосуються співпраці з різними організаціями в частині недопущення скупки виборці».
Політик зазначив, що він є одним з авторів норми про проведення дебатів.«У першому турі закон не дає розв’язки, як провести дебати, – каже Микола Томенко, – У другому турі все зрозуміло, двіособи виходить, є певний перелік питань, ведучий, який не коментує. Що пропонуємо зробити з першим туром? Зареєстровано 44 кандидати. Беремо тих, хто орієнтовно проходить 5% бар’єр згідно з соцдослідженнями. Таким чином ми звужуємо коло, збираємо представників команд і канали,які визначаться і домовляємося про правила гри. Вважаю, що завершити перший тур без змістовної дискусії означає –пропустити президентські вибори».
Політик також додав, що він як автор норми про заставу для президента, ще більше б ускладнив процедуру для кандидатів Долучив би французьку модель, за якою кандидат повинен отримати підтримку 2/3 адмінодиниць(депутатів, місцевих голів,керівників ОТГ) і тоді вже кандидувати на пост президента.
Стосовно другої місії політика під часу туру на Закарпаття- просвітницької, то Микола Томенко продемонстрував щорічники, який він з експертами готує та поширює по Україні вже 8-ий рік. «Ми передамо їх у школи, бібліотеки Берегова, Мукачева, Ужгорода. Цього разу маємо три формати нашого щорічника, який зробили універсальним: без зазначення року. Тут подано понад 1000 персоналій, історико-культурницьких об’єктів. І обов’язковий напис щодня: «Що я зробив для України?» Інше видання присвячене Т.Г.Шевченку. Вміщено на кожен день вислови, ілюстрації, знаменні дати, все, що стосується Т.Г.Шевченка як поета, художника і людини», – пояснив Микола Томенко. Він також додав, що продовжить проект «7 чудес України», який складається з 50-ти фільмів про наймальовничіші куточки країни, вже в іншому форматі. Готуватимуть фільми про малі батьківщини великих українців. Мета- розкрутити малі містечка та села України.
Микола Томенко також відповів питання журналістів. Зокрема, тих, що стосуються резонансних інвестиційних проектів – спорудження вітроелектростанції на Боржавських полонинах. «Фактично сьогодні зруйнована модель управління державної галузі екології, – каже політик. – По екологічній інспекції незрозуміло, що робити. Немає чітких пріоритетів. Ключовими індикаторами оцінки влади, мають бути такі показники, як тривалість життя людини, якість питної води,повітря, інші параметри якості життя. А наразі у нас за останній рік найгірші показники по скороченню населення – 251 тис.У 2014 цифра складала 161 тис. Проблема довкілля випала з уваги влади».
«Є 3 біди в України: Путін і війна, олігархат і корупція, а також бідність і тіньова економіка. Вирішувати треба насамперед проблему корупції.Якщо ми її подолаємо, інші біди вирішаться»,- резюмував Микола Томенко.