Три заяви з проханням зареєструвати дітей за місцем діючої реєстрації батьків до Ужгородської міської ради подали переселенці, що проживають сьогодні в Ужгороді.
Питання щодо «прописки» дітей у закарпатських переселенців виникали вже тривалий час і вони вирішили взятися за справу активніше. Спочатку ВПО звернулися із запитами щодо реєстрації місця проживання до Головного управління ДМС в Закарпатській області. На що отримали офіційні відповіді: згідно із законодавчими змінами, які вступили у дію 4 квітня 2016 року, органом реєстрації визначено виконавчий орган сільської, селищної чи міської ради. Тому запити скерували на ім’я міського голови Ужгорода.
Анжела Бабкіна, Радник Міністерства соціальної політики з питань внутрішньо переміщених осіб в Закарпатській області, яка подавала разом з ВПО заяви розповіла: все більш актуальною стає проблема реєстрації дітей-переселенців при отриманні паспорта. «Хоча саме поняття «прописки» у нас відмінене, але людина при реєстрації стикається з певними проблемами. Особливо гостро це стосується такої вразливої категорії як діти-переселенці. «Можуть бути проблеми при бажанні отримати вищу освіту, або гіпотетично дитина може приїхати з окупованої території і не мати довідки з місцем реєстрації. Це також може бути проблема і виборчого характеру, людина у 18-річному віці, ніде не зареєстрована, не може голосувати навіть на загальнонаціональних виборах. Труднощі виникатимуть і у майнових питаннях, – пояснює Анжела Бабкіна. – Питання дуже болюче, бо, маючи реєстрацію батьків і маючи власну оселю (на сході України), люди не можуть зареєструвати там дитину. Ми вирішили це питання підняти, бо воно тільки ускладнюватиметься».
Наразі переселенці очікують відповіді на запити та готуються відстоювати свої права у суді.