На Закарпатті вручили “Орден Марії-Терезії” (ФОТО)

3 Травня 2018 18:00

2 травня в Ужгороді відбулося традиційне вручення Ордену Марії-Терезії. Нагадаємо, ця однойменна приватна нагорода заснована за ініціативи громадського діяча, науковця та дипломата Алена Панова ще у 2015 році.

Щорічно за особливий внесок у розвиток краю нагороджуються знані закарпатці. Так, першим кавалером Ордену в 2015 році стала керівник визнаної світом студії сучасного танцю «Бліц» Олена Камінська. У 2016 році Орденом відзначили Валентина Штефаньо –відомого ужгородського кондитера та шоколатьє. Торік кавалером Ордену став Генеральний директор знаної у всьому світі компанії ТОВ «Фішер-Мукачево» Василь Рябич.

Церемоніал нагородження Орденом Марії-Терезії, як і минулого року, відбувся за участі високоповажних нащадків королівського роду Габсбургів – Шандора та Герти-Маргарет Габсбург-Лотрінген.

«Історія Закарпаття надзвичайно цікава. І єдиним мовчазним свідком минувшини є пам’ятки історії культури краю», – зазначили на заході. Тож на офіційному врученні назвали ім’я нового кавалера – Олександр Дзембас, науковець, історик, археолог, зокрема, дослідник Невицього замку.

Традиційно гостям представили виступ танцювального колективу ССТ «Бліц», а також почастували присутніх десертами «Марія Терезія» від відомого кондитера Валентина Штефаньо.