Під час конференції на Львівщині
З кількаденним робочим візитом закарпатська делегація на чолі з головою обласної ради Михайлом Рівісом побувала на Львівщині в с. Плав’я Сколівського району. Тут у рамках відзначення Дня місцевого самоврядування та 10-ї річниці Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» відбулася потужна міжнародна конференція на тему: «Карпати: фінансові інструменти підтримки місцевого розвитку та територіального співробітництва».
В її роботі та панельних дискусіях, круглих столах, урочистостях взяли участь Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, народні депутати України, віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе; перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода; заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Михайло Тітарчук; керівники Львівщини, Івано-Франківщини, Чернівеччини та Луганщини. Серед поважних іноземних гостей – заступник Міністра розвитку Республіки Польща Єжи Квєцінський, депутати Сейму Республіки Польща, голова Сучавської повітової ради Румунії Георге Флутур, заступник Директора Представництва ПРООН в Україні Ван Нгуєн, представники Асоціації агенцій місцевої демократії в Республіці Польща та інші.
Також слухачами Карпатського форуму партнерства були й обласні обранці Закарпатської облради: Василь Кошеля, Мирослав Білецький, Василь Худинець, голови районних рад Закарпаття: Мирослава Ливч, Віталій Любка, Руслан Чорнак, Іван Фабрицій, Іван Лопіт, Василь Дан, Василь Щур, Ярослав Шукаль.
Тож, у рамках заходу відбулися три панельні дискусії за участі високоповажних спікерів з України, Польщі та Румунії. Говорили про інструменти фінансування регіонального розвитку в Карпатах, інструменти фінансування транскордонної і міжрегіональної співпраці на службі у громад та про обласні та державні програми.
Виступаючи на панельній дискусії, Андрій Парубій підкреслив, що Карпатський регіон, до якого входять 8 країн, має великий потенціал для спільного розвитку. Він підкреслив, що за останні роки створено договірну-правову базу для такого співробітництва, встановлено правові механізми щодо підготовки та реалізації спільних з державами – членами ЄС проектів прикордонної співпраці. Він також нагадав про програму прикордонного співробітництва на 2016-2020 роки, яка передбачає підвищення конкурентоздатності прикордонних регіонів, модернізацію переходів на кордонах, будівництво нових доріг та інфраструктурних об’єктів.
– Маємо зробити Карпатський регіон регіоном розвитку туризму, відновлювальних джерел енергії, нових умов ведення бізнесу, ремесел, захисту навколишнього середовища», – підкреслив Спікер парламенту і додав, що такий напрямок роботи дозволить залучати не лише кошти державного і місцевого бюджетів, а й кошти інвесторів.