Особливо легко захворіти у перехідний період, коли зима ще повною мірою не вступила у свої права. Як же захистити себе від хвороби?
За декілька останніх років ринок лікарських препаратів насичено різними порошковими гарячими напоями, які нібито ефективно перемагають застуду за перших симптомів. Необхідно лише випити чудодійний напій. Але у пакетиках «чудо»-препарату приховані деякі сильні хімічні речовини, які, з одного боку, «приборкують» симптоми застуди, а з іншого – «б’ють» по шлунково-кишковому тракту й організму в цілому.
Вишневий чайЧорний чай, вишневий сік, лимон мед чи цукор, кориця (все за смаком).Лимон порізати тоненькими кружальцями, скласти в каструльку. Додати цукор чи мед, вишневий сік, залити теплим чаєм і злегка проварити. Потім додати корицю.
Фруктова сангріяСклад: лимон, мандарин, апельсин, яблуко, цукор, кориця, сухе червоне вино.
Лимон, мандарин, апельсин, яблуко нарізати дольками. Залити теплим червоним вином, настояти. Перед вживанням посипати корицею.
Напій «Малинка-вітамінка»Бореться з вірусами, активізує імунітет. Склад: листя та ягоди малини, чорний чай морквина, мед, лимон.
З моркви вичавити сік, листя малини залити окропом, настояти. Процідити, додати гарячий чай, сік лимона, мед.
Примітка: не вживати у разі високої температури.
Пунш «Бадьорість»Підвищує працездатність. Склад: чорна зварена кава, червоне сухе вино, лимон, цукор, кориця.
Лимон натерти, додати теплу каву, вино, цукор, корицю, перемішати, підігріти та вживати, але не зловживати.Напій «Вітамінний»Його можна вживати з медом. Склад: корінь оману, сік калини, мед, ізюм.
Подрібнити та зварити корінь оману, додати ізюм, дати постояти 10—15 хв, процідити. Додати сік калини мед, вживати за застуди 3-4 рази на день.
Глінтвейн «Медове яблучко»У разі запалення горла діє як пом’якшувальний засіб, полегшує дихання, зупиняє напади сухого кашлю. Склад: біле сухе вино, мед, яблука, кориця, мускатний горіх.Яблука почистити нарізати, додати вино та варити 3—5 хв. Настояти, додати мед і вживати на ніч.Кава з перцемНапій має високий тонізуючий ефект. Пити потрібно не пізніше ніж за 5—7 годин до сну. Склад: кава, цукор, червоний перець, сіль, масло.
Мелену каву зварити з цукром. Додати сіль, масло та перець. Ще раз закип’ятити і можна вживати.
Напій «Святковий»Крім протизастудного ефекту, позитивно впливає на склад крові (сприяє збільшенню червоних кров’яних тілець). Склад: червоне сухе вино, цукор, ізюм, лимон, гвоздика.
Об’єднати всі компоненти, нагріти, настояти, вживати на ніч.
Підготувала
О. НАНАШІ, “Новини Закарпаття”