28 квітня на території ужгородського скансену відбулося пізнавальне та видовищне дійство під назвою “Великодні забави”, яке для відвідувачів спільно підготували обласний музей народної архітектури та побуту й Ужгородський коледж культури і мистецтв.
Останній, нагадаємо, в ці дні приймає Всеукраїнський науково-методичний семінар із проблем розвитку початкової мистецької освіти (хореографічне мистецтво) за участі керівників Державного методичного центру навчальних закладів культури і мистецтв України та викладачів мистецьких навчальних закладів із різних областей, а також зі Словаччини.
Привітала гостей начальник управління культури Закарпатської облдержадміністрації Вікторія Фролова, запевнивши, що перебування в Ужгороді саме в ці дні неодмінно запам’ятається як розкішними пейзажами, так і бурхливим культурним життям міста. Долучились до вітань і співорганізатори свята, запросивши присутніх прогулятися вуличками “старого села”, в центрі якого представили насичену концертну програму.
Зокрема, з вокальними й музичними номерами на імпровізованій сцені виступили Народний фольклорний ансамбль “Маки” (керівник В.Вігула), вокальний ансамбль та зразковий хор студентів Ужгородського коледжу культури і мистецтв (керівники – Н.Швайгер, О.Тазінгер, концертмейстер – М.Петрушевський). Окрім того відбулися майстер-клас із традиційних танців “Танцювальна мозаїка Закарпаття” (керівник – О.Хижун, акомпанемент – Ю.Керецман) і народні ігри “Повний кошик Великодніх подаруємо забав” (керівник Л.Ухач). “Родзинкою” ж програми стало обрядове дійство “Закарпатське весілля” (керівник Л.Сівак), яке студентська молодь майстерно і заразом легко та невимушено відтворила на втіху всім запрошеним і випадковим гостям свята.
Як поділився директор музею Василь Коцан, лише сьогодні в рамках пілотного проекту Міністерства юстиції України “Шлюб за добу” на території скансену побралися дві пари закоханих. Безумовно, це не може не радувати, позаяк засвідчує інтерес сучасників до традицій. Водночас, і завдяки таким постановкам, як то нині представили широкому загалу студенти коледжу – народні звичаї Закарпаття здобувають симпатиків. Тож у цьому напрямку діяльності музей та коледж дотикаються, а отже подібним спільним заходам – бути.
Цього ж разу музейники в рамках свята подбали про своїх наймолодших відвідувачів, залучивши їх до розписування дерев’яних писанок і розмальовок на великодню тематику та гри зі складанням дерев’яного пазлу “Мандрівка ужгородським скансеном”, що була представлена вперше.
Опісля гостей ознайомили з експозиціями обласного музею народної архітектури та побуту, а також сусіднього – обласного краєзнавчого музею.
Управління культури Закарпатської ОДА