Коляда на всі Карпати: на Рахівщині відбувся різдвяний фестиваль (ФОТО)

13 Січня 2019 08:04

8 січня у мальовничому куточку Рахівщини – селі Косівська Поляна відбувся ІІ Рахівський районний різдвяний фестиваль “Гуцульські бетлегеми”.

Дійство, що покликане привернути увагу до самобутньої гуцульської культури та збереження духовних традицій краю, організовано відділом культури рахівської районної державної адміністрації за ініціативи та сприяння голови рахівської РДА Павла Басараби та депутатів рахівської районної ради Юрія Саса й Василя Юращука.

Опісля виступів почесних гостей на сцені запанувала справжня різдвяна феєрія у виконанні місцевих та запрошених колективів. У рамках свята відбувся й конкурс-змагання серед бетлегемів у наступних номінаціях:

– кращий гурт “Бетлегемів”;

– кращий гурт “Бетлегемів царів”,

– “Найдзвінкіший дідо”,

– “Найгучніший гуляш”,

– “Найяскравіший Янгол”,

– «Найписаніший цар”,

– «Найколоритніший бетлегем”.

Виступи учасників оцінювало висококваліфіковане журі у складі: депутата районної ради Лілії Ільчук, яка його й очолила, голови селища Ясіня – Едуарда Зелінського, представника районного відділу культури – Горан Олени та досвідченого колядника з Косівської Поляни Павла Штефанюка.

Особо захопливо публіка зустрічала фінальні “батли” між Дідами та Гуляшами, яке провів співорганізатор фестивалю Юрій Сас. «Діди», обвішані десятками колоколів і дзвіночків, змагалися між собою у різдвяному передзвоні, а гуляші визначалися хто кого передує в ріг. Видовище було справді захопливе – дзеленчання дзвінків і гул рогів лунав немов на всі Карпати.

За результатами роботи журі та враховуючи глядацькі симпатії у кожній з номінацій визначено переможців. Відтак усі вони отримали грошові призи від організаторів. Варто відзначити, що цього року призовий фонд склав рекордні 30 000 гривень, який сформовано з меценатських та спонсорських коштів небайдужих підприємцві та мешканців села Косівська Поляна.

У рамках програми, окрім бетлегемів, для присутніх виступали співачка Наталія Мачук з с. Росішка та жіночий хор Петро-Павлівського храму. Під час свята всіх гостей безкоштовно пригощали гарячим вином та справжніми гуцульськими голубцями.

Організатори кажуть, проведення цього фестивалю стало доброю традицією і в майбутньому матиме й подальший розвиток, оскільки популяризує та відроджує гуцульські традиції бетлегемської коляди. Мотивують до цього учасники та гості дійства, що залишили тільки позитивні відгуки та найкращі побажання в адресу його ініціаторів.

Тож чекатимемо на свято й у наступному році в чудовому куточку гірської Рахівщини – селі Косівська Поляна.