На Закарпатті є нова туристична родзинка (ФОТО)

13 Серпня 2018 09:00

До цього часу чи не єдиним на Україні гейзером мінеральної води вважався гейзер у Вучковому на Міжгірщині.

Однак на Закарпатті – чергова туристична новинка-родзинка!

Мінеральний гейзер в селі Кострино Великоберезнянського району з вуглекислою середньомінералізованою (5…15 г/л) гідрокарбонатно-хло­ридною натрієвою холодною водою стане ще однією принадою для туристів.

«По температурі Костринський мінеральний гейзер відноситься до холодної (до 20 °С) мінеральної води, – розповідає Федір Шандор За ступенем концентрації мінеральних солей – лікувально-столова вода. У цій воді може міститися від 1 до 10 грамів солей на літр води. Гідність лікувально-столових мінеральних вод полягає в їх багатофункціональності: їх можна вживати як столовий напій і систематично − для лікування.
Оскільки вода містить залізо, тому її вживають при захворюванні системи травлення й при анемії. Сірководнева (сульфідна) вода впливає на серцево-судинну систему, нервову систему, ендокринну систему, на обмін речовин, а також її можна використовувати в гінекології. Однак під впливом атмосферного кисню залізо та сірководень окисляється, тобто цінність такої води знижується. І тому рекомендовано пити свіжою, особливо після вибухів гейзера».

 

На Закарпатті – чергова туристична новинка-родзинка! (4)
На Закарпатті – чергова туристична новинка-родзинка! (3)
На Закарпатті – чергова туристична новинка-родзинка! (2)