На Закарпатті розпочинається екофорум

20 Квітня 2018 12:00

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція, головною темою якого став форум #EcoDays, який відбудеться в Ужгороді вже наступного тижня

Екофорум об’єднає спеціалізовану будівельну виставку Uzhgorod Energy Expo, конференцію з енергозбереження та фестиваль здорового життя. Тематика форуму — альтернативна енергетика, енергоефективність, здорова їжа. А ключові теми: енергоефективність технологій і екологічні матеріали; енергетика і навколишнє середовище; територіальне планування в концепції енергозбереження; енергоменеджмент як інструмент для забезпечення сталого місцевого розвитку.

Про це розповів Степан Доктор, один з організаторів форуму: «Триватиме #EcoDays з 25-28 квітня у комплексі «Совине гніздо», і об’єднає наукові конференції, круглі столи з екології, виставку. Буде діяти лекційна зона, де виступатимуть лектори як із Закарпаття, так і з інших міст України. Відбудуться презентації різних технологій для відвідувачів. У рамках Форуму відбудеться виставка, яка буде цікава для інженерів, архітекторів, інвесторів, які займаються питаннями енергозбереження, пересічним мешканцям. Альтернативна енергетика покликана зібрати на найбільшому майданчику Західної України всіх професіоналів та зацікавлених осіб в підвищенні рівня енергоефективності та енергозбереження. Ще одна важлива частина Форуму #EcoDays – Екофестиваль».

Федір Шандор, професор, відомий туризмознавець, один з організаторів, зауважив, що екодні у рамках форуму вже почалися. «Ми висадили алею гінкго білоба біля ПАДІЮНу, спочатку 10 дерев, зараз там вже 20, всі прижилися. Цікаві речі відбуватимуться на самому форумі. Зокрема, екоарттерапія від Світлани Сас, екохарчування, ековегі та багато іншого. Також запускаємо екободізону, де відвідувачі будуть робити спортивні вправи і різноманітні екотренування. Готуємося також потішити всіх велофанатів: запускаємо масштабний велопробіг «Ужгородські веломаневри», присвячені #EcoDays і Швейку. Велозаїзд буде стартувати біля обласного муздрамтеатру. Цим ми також відновимо наші велорайди, які не проводилися довгий час», – резюмував Федір Шандор.