Ужгородка вирощує авокадо вдома (Фото)

19 Червня 2017 08:00
На відміну від більшості екзотів,«алігаторова груша, як ще його називають, більше нагадує овоч.
Батьківщиною авокадо є Америка, хоча до нас він здебільшого потрапляє з Ізраїлю.
Вікіпедія описує смак екзота як недостиглу грушу або гарбуз. Стигла м’якоть плоду має досить ніжну консистенцію, яку навіть можна порівняти з вершковим маслом.
Їстівне, квітуче, смердюче – ЩО ЦЕ? ФОТОУнікальний склад авокадо сприяє тому, що він благотворно впливає на здоров’я організму, покращує серцево-судинну систему, підтримує пружність шкіри, замінює тваринні білки і жири. Плід може вилікувати виразку, гастрит, анемію, жовчні захворювання, підсилює обмін речовин, запобігає появі пухлин і ракових клітин, тонізує нервову систему, покращує настрій. Можливо, саме тому авокадо стає все більш популярним у нашому краї. А це спонукає закарпатців до вирощування екзотичного фрукта.
Зокрема, ужгородка Анастасія Легоцька вже кілька років самотужки займається розведенням рослин. Не продає їх, використовує виключно для потреб родини, готує з авокадо чимало страв.
На Закарпатті – ягідний бум«Нещодавно археологи знайшли печерні малюнки, на яких зображено авокадо. Їм приблизно 12 тисяч років. За ними можна стверджувати, що фрукт подобався ще ацтекам і майя. Найчастіше я готую з нього паштет. Для цього беру стиглий фрукт, розчинюю його за допомогою виделки, а можна і в бленд ері, додаю зелень петрушки, перець, трохи соку лимону й солі. Декому подобається з часником. Авокадо можна додавати і в салати. Наприклад, взяти руколу, помідори чері, авокадо, кедрові горішки, кунжутну олію. Готується просто. Потрібно вимиту руколу помістити в салатницю. Не різати, а цілими листочками. Додати до неї помідорчики чері. Авокадо порізати невеликими скибочками. Додати в салат кедрові горішки та заправити кунжутною олією. Сама кунжутна олія надає салату апетитного смаку й аромату! Її можна купити в будь-якому супермаркеті. Не перемішуючи, їсти», – розповідає закарпатка.
За скільки можна купити закарпатську малину?А от вирощує вона авокадо зовсім не так, як інші.
Вибирає кісточку яйцеподібної форми, яка нагадує горіх, і досягає в довжину 6-7 сантиметрів, нанизує на зубочистки і товстішу частину частково занурює у воду.
Хоча авокадо можна одразу і висаджувати в ґрунт.
Він все одно проростає та й догляд за ним простий – достатньо поливати рослину і періодично обприскувати водою листочки.
Отже, поступово американський авокадо стає закарпатською рослиною.

Володимир Закарпатський, zakarpatpost.net