“Щасливі діти” – з екоторбами (ФОТО)

30 Квітня 2017 12:01

Принаймні, на це сподіваються активісти громадської організації «Щасливі діти», які в рамках EkoDays провели заняття дитячої екошколи «В гармонії з природою» та майстер-клас з декорування екоторб.

Під час заходу організатори привертали увагу дітей до масштабів забруднення довкілля сміттям. Особливий акцент робили на використанні людьми поліетилену і шкоди, яку він завдає природі. Діти пропонували шляхи вирішення екологічних проблем. Хтось пропонував будувати сміттєпереробний завод, хтось – встановлювати фільтри на річки, хтось – штрафувати порушників і навіть вимагати від президента України спеціальних законів. Однак всі зійшлися на тому, що важливо не смітити і намагатися не використовувати поліетилен у повсякденному житті. Крім того, діти гралися, дивилися мультфільм та ще й батьків долучили.

Про важливість таких заходів говорять цифри, над якими практично ніхто не замислюється. «Ми порахували, що 40 тисяч гривень щодня витрачають ужгородці на придбання поліетиленових пакетів лише у супермаркетах та на базарах, не враховуючи дрібні магазини. Але навіть не в грошах справа. А в тому, що це – 26,5 тисяч пакетів типу «майка» (з ручками), не враховуючи звичайних маленьких пакетів. І це за один день лише в самому Ужгороді. Страшно навіть уявити ці масштаби, якщо помножити на рік і охопити територію всього Закарпаття», – пояснила член правління ГО «Щасливі діти» Людмила Сюзева.

А ще в організації знають два секрети: «все починається з маленьких кроків» і «суспільство виховується з дитинства». «Відмова від поліетилену – тема не нова. Однак, наша мета – залучити до цих процесів дітей. І не просто пояснити їм ситуацію, а розпочати потужний дитячий екорух із переходом на екоторбинки. До речі, під час нашого заняття частина з розмальовування торбинок була дуже цікавою. Діти креативили на повну», – зазначила керівник ГО «Щасливі діти» Ольга Павлова.

Декотрі учасники екозаняття та майстер-класу одразу ж використали екоторбу за призначенням. «Сьогодні торбочка уже була задіяна. Вмістка, міцна, гарна і, найголовніше, ексклюзивна і зроблена з любов’ю. Плюс – зекономили гроші і не забруднили природу ще одним або двома пакетиками. Діти у захваті!», – поділилася своїми враженнями мама двох діток Олена Литкіна.

У громадській організації стверджують, що все це – тільки початок. Далі – випуск цілої серії екоторб з принтами. Партнером у цій справі виступить Ужгородська швейна фабрика. Її керівник Мирослава Каламуняк охоче погодилася на таку співпрацю. «Таким чином, заводимо моду на екоторбинки і починаємо боротьбу проти поліетилену, який розкладається впродовж 120 років», – наголошують активісти.