10 незвичних способів використання кави у побуті

22 Грудня 2016 12:16
poradnyk.com.ua

poradnyk.com.ua

Кава, безперечно, – дивовижний та універсальний продукт. Зі смаком цього чудового напою, що бадьорить, знайомий кожен.

Але випивши горнятко цього напою, не поспішайте викидати кавову гущу, вона вам ще послужить. Дуже часто звичайні продукти можна використовувати незвичайним чином, пише Порадник.

1. Розсипавши суху кавову гущу у місцях яуі уподобали мурахи, можна без зусиль позбутися від їх сусідства – вони підуть шукати містечко спокійніше. А якщо ви підпалите використану каву, чи то пак кавову гущу, такий димок відлякає мух і ос.

2. Якщо ваш вусатий вихованець розуміє значення слова «туалет» так, як зручніше йому, відучити негідника пакостити у недозволеному місці можна за допомогою кавової гущі, яку потрібно змішати з висушено і розмеленої шкіркою апельсина. Насипте цю ароматну суміш в затишних місцях, які кішка уподобала собі в якості туалету, і насолоджуйтеся спантеличеним виглядом вусатого вихованця.

3. Кава – прекрасний компонент для саше. Досить покласти такий ароматний мішечок в шафу з одягом або білизною, і ваші речі не тільки стануть приємно пахнути, але і будуть збережені від молі. Приготувати таке кавове саше нескладно – достатньо насипати трошки свіжозмеленої кави в полотняний мішечок.

4. Використана каву хороший помічник у чищенні каміна або печі. Перед тим як починати чистити грубку або камін, потрібно накидати туди мокрої кавової гущі, це вбереже вас від дрібного попелу.

5. За допомогою кави можна прибрати подряпини з темних дерев’яних меблів. Для цього потрібно кавову гущу розвести гарячою водою до консистенції кашки і втерти її в подряпини. Кава повинна бути дуже дрібно змелена.

6. Протираючи кавовою гущею навпіл з гліцерином темні шкіряні речі, наприклад, сумочки або рукавички, можна освіжити виріб і надати йому гарний блиск. Можна і просто протерти шкіряну поверхню м’якою ганчіркою або ваткою, змоченою дуже міцною кавою.

7. Використана кава – чудове добриво для рослин, які полюбляють кислий грунт. Це і рожеві кущі, і азалії, і рододендрони, і лілії, а також вічнозелені чагарники. Підгодуйте їх кавовою гущею, вони це дуже люблять.

8. Кава чудово чистить попільнички, усуваючи неприємний запах. Насипте в брудну попільничку трохи кави, протріть вологою ганчіркою і змийте.

9. Кава не тільки усуває неприємні запахи, але і не дозволяє їм змішуватися. Цю властивість використовують, поміщаючи трохи висушеної гущі кави в холодильник.

10. Крім того, кава – відмінний барвник, за допомогою якого можна пофарбувати практично все – від волосся до яєць. Темне волосся ополіскували кавою ще наші бабусі.